wtorek, 2 czerwca 2015

Finał Konkursu "Młodzież na morzu" i XXIV Zlot Jungów LMiRz

W dniach 20.05 – 25.05.2015r członkowie naszego Szkolnego Koła Ligi Morskiej i Rzecznej ze szkoły podstawowej oraz gimnazjum brali udział w finałach konkursu „Młodzież na morzu”, które odbyły się w Szczecinie. W Ogólnopolskim Konkursie „Wiedzy o Morzu”, w kategorii szkół podstawowych indywidualnie zwyciężyła: Martyna Ihas kl.6. Razem z Jakubem Czyżem kl.6 zajęli w konkursie II miejsce drużynowo. W kategorii gimnazjum V miejsce indywidualnie zajęła Kinga Folek kl.3gim, a wraz z Adamem Jancewiczem kl.3gim zajęli III miejsce drużynowo. W Ogólnopolskim Konkursie „Wiedzy o Pomorzu Zachodnim”, w kategorii szkół podstawowych II miejsce indywidualnie zajął Paweł Maślanka kl.6, a IV miejsce Artur Kolaczek kl.6. Wspólnie zajęli drużynowo II miejsce. W kategorii gimnazjum I miejsca indywidualnie oraz drużynowo zdobyli: Kinga Folek kl.3gim i Mateusz Rotko kl.3gim, wygrywając oprócz pięknych pucharów dla szkoły rejs po Morzu Bałtyckim na wybranej przez siebie trasie. Za działalność w 2014r. nasze SKLMiRz otrzymało puchar oraz tytuł „Wiodące Szkolne Koło Ligi Morskiej i Rzecznej w Polsce”. Podczas finałów w Szczecinie został rozstrzygnięty również konkurs plastyczny pt. „Morze żywi i bogaci”. Wyróżnienie w tym konkursie otrzymał Marcin Sojka z kl.4 SP.  Po finałowych zmaganiach członkowie naszego SKLMiRz udali się do Kołobrzegu na XXIV Zlot Jungów Ligi Morskiej i Rzecznej. W ramach zlotu odbyło się wiele ciekawych wydarzeń sportowych, kulturalnych oraz związanych z działalnością Ligi Morskiej i Rzecznej, a także  rejsy po Morzu Bałtyckim. Nie zabrakło również czasu na wesołą rekreację i zabawę na bałtyckiej plaży.

Autor: mgr Honorata Staniek