czwartek, 30 marca 2017

Wywiadówka

Zapraszamy wszystkich rodziców na wiosenną wywiadówkę, która odbędzie się 31.03.2017 r. o godz. 16:00.
Spotkania wychowawców z rodzicami odbywać się będą w salach:
  • kl. 1 SP - s. 11
  • kl. 2a SP - s. 12
  • kl. 2b SP - Świetlica
  • kl. 3a SP - Biblioteka
  • kl. 3b SP - s. 10
  • kl. 4 SP - s. 14
  • kl 5 SP - s. 17
  • kl. 6 SP - s. 16
  • kl. I gim - s. 19
  • kl. II gim - s. 18
  • kl. III gim - spotkanie miało miejsce 28.03. 2017 r.
Serdecznie zapraszamy

Autor: Administrator

Rekrutacja do przedszkola i I klasy szkoły podstawowej

ODBYWA SIĘ REKRUTACJA NA WOLNE MIEJSCA W PLACÓWCE
Termin składania wniosku o przyjęcie do przedszkola oraz do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej następuje od dnia 03.04.2017 r. do 07.04.2017 r.

Dzieci już uczęszczające do Przedszkola NIE biorą udziału w rekrutacji, rodzic jedynie składa u dyrektora placówki wypełnioną i podpisaną DEKLARACJĘ KONTYNUACJI edukacji przedszkolnej. Deklarację należy złożyć do dnia 31 marca 2017 r.
Deklaracja dostępna u dyrektora i wychowawców grup.

Brak deklaracji oznacza udział dziecka w rekrutacji lub rezygnację z kontynuacji edukacji.

Autor: mgr Agnieszka Grelowska

Grupa Motylków sadzi roślinki

Grupa Motylków sadziła ostatnio roślinki. Ciekawe kiedy urosną? :)


Autor: mgr Justyna Pryczek

wtorek, 28 marca 2017

Pszczółkowe szaleństwa na salce fitness

Szaleństwa na Salce Fitness:) Pszczółki zmierzyły się z torem przeszkód, który pokonywały w zawrotnym tempie i żadna przeszkoda nie sprawiła małym sportowcom problemu:)
Zobacz zdjęcia

Autor: mgr Aneta Zamarska

Przedszkolaki zwiedzają gospodarstwo rolne.

W dniu 28 kwietnia w ramach realizowanej tematyki dzieci z grup przedszkolnych wybrały się na wycieczkę, do pobliskiego gospodarstwa rolnego państwa Gabryś. Przedszkolaki zwiedzały gospodarstwo rolne, dowiedziały się ciekawych rzeczy o hodowli zwierząt, jak również widziały hodowlane zwierzęta: cielaki, krowy, byki. Dzięki takiej obserwacji zwierząt na żywo, dzieci łatwiej przyswoiły sobie wiedzę o nich. A co najważniejsze miały możliwość bezpośredniego spotkania się ze zwierzętami, co z pewnością było dla nich niezapomnianym przeżyciem. Chcieliśmy jeszcze raz serdecznie podziękować państwu Gabryś za miłe ugoszczenie i oprowadzenie nas po swoim gospodarstwie.
Zobacz zdjęcia

Autor: mgr Aneta Zamarska

czwartek, 23 marca 2017

Warsztaty ceramiczne klasy 4

22 marca klasa 4 wzięła udział w warsztatach ceramicznych zorganizowanych w ramach obchodów 550 - lecia Drogomyśla a prowadzonych przez panią Gabrielę Czechowską-Siuciak. Dodatkowo czwartoklasiści mieli możliwość obejrzenia wystawy towarzyszącej obchodom 550-lecia ich rodzimej miejscowości. Obejrzeli także krótki film przedstawiający działalność Warsztatów Terapii Zajęciowej odbywających się na co dzień w sąsiedztwie naszej szkoły a mianowicie w Zamku Sułkowskich. Dziękujemy za miłe przyjęcie i oprowadzenie nas po wystawie panu Podymie i pani Słowik.
Zobacz zdjęcia z warsztatów

Autor: mgr Anna Wiech

Przedszkolaki na wystawie "550 lat Drogomyśla"

Przedszkolaki odwiedziły wystawę rękodzieła w Sali Zborowej, gdzie mogły podziwiać zaprezentowane prace mieszkańców Drogomyśla. Wystawa bardzo spodobała się naszym przedszkolakom, a szczególnie strusie jajo, które mogli dotknąć:) Dumą dla dzieci były prace członków ich rodzin, wtedy to chętnie podkreślały jakie zdolne osoby mają w swojej rodzinie:) 
Zobacz zdjęcia z wizyty

Autor: mgr Justyna Pryczek i mgr Aneta Zamarska

środa, 22 marca 2017

Szkolny Dzień Regionalny

Pierwszego dnia wiosny w naszej szkole odbył się Szkolny Dzień Regionalny. Tematem przewodnim tegorocznego dnia był – Drogomyśl, nasza wieś, która obchodzi w tym roku Jubileusz 550-lecia. Z tego też powodu gościliśmy w naszej placówce pana mgra Jana Borowskiego, historyka, absolwenta Wydziału Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie , pracownika Muzeum Śląska Cieszyńskiego oraz, z czego jesteśmy szalenie dumni – absolwenta drogomyskiej szkoły. Pan Jan wygłosił dwa wykłady nt. historii Drogomyśla i okolic w niezwykle ciekawej formie pracy z mapą historyczną oraz hasłem encyklopedycznym. Niezwykle ciekawa forma oraz bogactwo cennych informacji wywarły ogromne wrażenie na młodzieży oraz nauczycielach. Po części historycznej przyszedł czas na nieco lżejszą tematykę, czyli na spotkanie z panią Józefą Greń, kierownikiem zespołu regionalnego Strumień, gawędziarką, ekspertem i znawczynią stroju cieszyńskiego i obrzędów ludowych. W przemiłej atmosferze nasi uczniowie mieli okazję zapoznać się z tradycją i kulturą naszego regionu. Następnie uczniowie mieli okazję skosztować przysmaków regionalnych oraz wykonali prace plastyczne, które ozdobią gazetki na korytarzu szkolnym.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy pomogli w przygotowaniach!
Zobacz zdjęcia

Autor: mgr Anna Głowinkowska

Przedszkolaki powitały wiosnę

21 marca to jeden z tych dni w roku, na który dzieci w naszym przedszkolu czekają z wielką niecierpliwością. Przedszkolaki z utęsknieniem oczekiwały przyjścia wiosny. Każdego dnia obserwowały pogodę i przyrodę. Wiosna, bowiem wszystkim kojarzy się z kwitnieniem bazi wierzbowych i leszczynowych, pojawieniem się przebiśniegów i krokusów oraz przylotem ptaków z ciepłych krajów i ich śpiewem. Wykorzystując zapał i chęć dzieci wspólnymi siłami postanowiliśmy pożegnać Zimę i przywitać Wiosnę.
W tym dniu ubrane na zielono nasze przedszkolaki wzięły udział w wiosennym, korowodzie.  Z kukłą Marzanny wyszły na ulice naszej miejscowości, by wyrazić radość z przyjścia nowej pory roku.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Autor: mgr Anna Gabzdyl

poniedziałek, 20 marca 2017

Grupa Pszczółek hoduje fasolki

Piękne fasolki samodzielnie wyhodowane przez Pszczółki:) 


fot. A. Zamarska

Autor: mgr Aneta Zamarska

Czy chipsy mogą być zdrowe?

Czy chipsy mogą być zdrowe?
Owszem, ale te owocowe:) Grupa Pszczółek podczas zajęć wykonała chipsy jabłkowe oraz bananowe. Dzieci najpierw z pomocą Pani pokroiły owoce na cienkie plasterki, następnie układały je warstwami na kolejne elementy do suszenia owoców. Po wykonanym zadaniu dzieci degustowały powstałe chipsy, które bardzo im zasmakowały. 

Autor: mgr Aneta Zamarska

środa, 15 marca 2017

Mole książkowe zawitały do przedszkola!

Od marca w przedszkolu zorganizowana została akcja o nazwie "Mol książkowy".
Każde chętne dziecko może dostarczyć do biblioteczki dowolną książeczkę przyniesioną z domu, a chętny przedszkolak może wypożyczyć ją do domu po uprzednim wpisaniu się na listę. Książki dostarczone już przez dzieci znajdują się w holu w przedszkolu. 
Zapraszamy dzieci do dostarczania podpisanych książeczek do biblioteczki oraz do wypożyczania już przyniesionych.
Obok biblioteczki znajduję się regulamin korzystania z "Mola książkowego".

Zapraszamy!


Autor: mgr Aneta Zamarska

poniedziałek, 13 marca 2017

Konkurs „Książka moim przyjacielem"

W dniu 09.03.2017 r. w oddziale przedszkolnym „Biedronek” odbył się grupowy konkurs wiedzy o książce pt. „Książka moim przyjacielem" . W świat bajek wprowadził dzieci wiersz Czesława Janczarskiego pt „Pisemko”. W rozwiązywaniu bajkowych zadań zmagały się cztery drużyny przedszkolaków. Po zliczeniu zdobytych punktów, Pani dyrektor wręczyła wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy.  Konkurs dostarczył wiele emocji i zabawy, był też sprawdzianem wiedzy i udowodnił, że od najmłodszych lat książka jest przyjacielem dziecka.
Zobacz zdjęcia

Autor: mgr Anna Gabzdyl

piątek, 10 marca 2017

„My Photo story” - konkurs językowy

W dniu 09.03.2017 r. odbył się konkurs „My Photo story” zorganizowany przez Zespół Szkół w Pruchnej. W konkursie wzięło udział 7 drużyn z Gimnazjum w Pruchnej  i 5 z Gimnazjum w Drogomyślu. Zadaniem uczestników było przygotowanie prezentacji z samodzielnie wykonanych zdjęć wraz z opisami w języku angielskim lub niemieckim, a następnie zaprezentowanie i odczytanie ich przed jury. Uczniowie naszej szkoły wspaniale poradzili sobie z zadaniem konkursowym, co pozwoliło aż trzem drużynom stanąć na podium. A wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce: Szymon Podyma, Marcin Czernik, Jakub Czyż, Mikołaj Kucięba
II miejsce: Paulina Daniel, Malwina Firek, Kinga Lecina
III miejsce: Martyna Ihas, Natalia Mohr, Marta Czapek
Wszystkie prezentacje przygotowane zostały w języku angielskim.


Autor: mgr Klaudia Żur-Cymorek

wtorek, 7 marca 2017

Urodziny Misia Uszatka

Chyba wszyscy znają najsympatyczniejszego Polskiego misia - Misia Uszatka. Obchodził on swoje 60 te urodziny. I przedszkolaki o tym pamiętały i te urodziny świętowały. Był czas na słuchanie o przygodach tego Misia, oglądanie bajek, oraz wykonanie pracy plastycznej.
Zobacz zdjęcia

Autor: mgr Kornelia Heczko

czwartek, 2 marca 2017

1% dla naszej szkoły

Czas rozliczeń podatkowych w pełni. Jeśli leży państwu na sercu rozwój naszej szkoły, a co za tym idzie lepsze warunki nauki, nowe pomoce dydaktyczne dla Waszych dzieci prosimy o wsparcie naszej placówki przekazaniem 1% z Państwa podatków na Stowarzyszenie Przyjazna Szkoła, w którym Zespół Szkół w Drogomyślu ma swoje konto. Wystarczy wypełniając PIT wpisać w odpowiedniej pozycji podane niżej dane. Dziękujemy.


Autor: Administrator

Konkurs plastyczny"25 lat PSP - Profesjonalni, Sprawni i Pomocni"

Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie plastycznym "25 lat PSP - Profesjonalni, Sprawni i Pomocni", Głównym zadaniem uczestników konkursu jest przedstawienie formacji jaką jest Państwowa Straż Pożarna w szerokim spektrum działań ratowniczo-gaśniczym.
Technika prac: rysunek, grafika, malarstwo, kolaż, komiks, techniki mieszane bez użycia materiałów sypkich (kasza, ryż itp.) i plasteliny.
Format pracy: A4, A3
Grupy wiekowe:
I grupa - 6-9 lat
II grupa - 10 - 13 lat
III grupa 14 - 18 lat
Prace z wypełnionym formularzem i oświadczeniem o przeniesieniu praw autorskich proszę dostarczyć do 24 marca do p. Anny Wiech

Autor: mgr Anna Wiech

Dzień Dinozaura w przedszkolu

Nasze przedszkolaki świętowały Dzień Dinozaura.
Zobacz zdjęcia z: grupy Motylków i grupy Pszczółek

Autor: Administrator

środa, 1 marca 2017

Konkurs malarski „śląskie straszki – bohaterowie legend bajek i przywiarek”

Zapraszamy wszystkich uczniów (SP i Gim) oraz przedszkolaków do wzięcia udziału w VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego „Śląskie straszki – bohaterowie legend, bajek i przywiarek”. Uczestnicy tegorocznej edycji konkursu malarskiego proszeni są o stworzenie kompletu co najmniej 3 ilustracji obrazujących wybrany tekst. Poniżej można pobrać teksty do których należy stworzyć ilustracje (do jednej bajki).
Format ilustracji: komplet co najmniej 3 ilustracji o formacie 29,7x29,7 (kwadrat wycięty z A3)  lub 21x21 cm (kwadrat wycięty z A4). Prace w innym formacie nie będą brane pod uwagę!
Technika pracy: rysunek, malarstwo.
Praca powinna być opisana na odwrocie metryczką:
Imię i nazwisko:
Wiek:
Klasa:
Szkoła:
Nauczyciel / opiekun:


Tytuł ilustrowanego opowiadania:
Krótki opis sceny przedstawionej na ilustracji:


Prace należy składać u p. Anny Wiech do 15 kwietnia 2017

Teksty bajek do pobrania:


Autor: mgr Anna Wiech